Aktualności Szkolne

"W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka"

Któż nie zna bajki o Czerwonym Kapturku, nie pamięta złego wilka, jego zębów i pyska wystającego spod falban babcinego czepka? Przecież to jedna z pierwszych bajek, jaką usłyszeliśmy będąc dziećmi, i jaką opowiadamy naszym pociechom. Zapraszamy na niezwykle oryginalną wersję jednej z najbardziej znanych baśni Braci Grimm. Oto w zaczarowanym lesie, Kapturek spotyka nie tylko wilka, i gajowego, ale również postaci z poprzednich produkcji naszego teatru, m.in Królową Kier wraz ze swą świtą, zabawną Pippi, drewnianego pajacyka o imieniu Pinokio, a nawet Królową Śniegu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta!

Teatr Scena Polonia, obchodzi w tym roku swoje 5-lecie, a więc 5 bajek, 5 najważniejszych dziecięcych produkcji teatru Scena Polonia, zamkniętych w pouczającej baśni Grimm. Zapraszamy na musical pełen przygód, humoru, fantazji, magii, ze świetnymi piosenkami, ciekawymi układami choreograficznymi, oraz barwnymi kostiumami.

Przedstawienie, które koniecznie należy zobaczyć!

ZAPRASZAMY!

Kinga Modjeska wraz z zespołem!

Parada 3-cio Majowa

6 maja 2017

Uroczyste zakończenie

roku szkolnego 2016-2017

28 kwietnia godz.6.00

Gratulujemy  Uczniom Klasy 8,

którzy w dniu 15 marca 2017 roku

przystąpili do

Sakramentu Bierzmowania.

Życzymy  Wam, aby Duch Święty w przyjętym sakramencie bierzmowania obdarzył Was obficie swoimi darami, a Wy byście je z radścią przyjęli, wypełniając jego posłannictwo.

KOMUNIKAT !!!

Dzień - 6 maja 2017r. ( sobota)

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców

do wzięcia udziału w Paradzie 3-cio Majowej.

Autobus i wszelkie opłaty manipulacyjne będą zapłacone

przez Radę Rodziców z pięniedzy Rady Szkoły.

Uczniowie i rodzice nie ponoszą żadnych kosztów.

Prosimy o wpisywanie się na listy u wychowawców klas

już teraz,

abyśmy mogli zorientować się,

np. ile zamówić autokarów, flag itp.

DZIĘKUJEMY!

------------------------------------------------------------------------------

Rada Rodziców przygotowuje szkolne koszulki, które można będzie kupić po $5.

Jeżeli ktoś chce sponsorować akcję – “Koszulka dla każdego ucznia” – to zapraszamy.

W zamian -  umieścimy reklamę sponsora na koszulce

i stronie internetowej szkoły.

Z poważaniem Zarząd Rady Rodziców

Polskiej Szkoły im. Św. U. Ledóchowskiej.

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

PRAGNIEMY WAS POINFORMOWAĆ, ŻE W OSTATNIM CZASIE NASI UCZNIOWIE WZIĘLI UDZIAŁ W MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSACH PLASTYCZNYCH I W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM.  JESTEŚMY Z NICH BARDZO DUMNI.

UCZNIOWIE, KTÓRZY REPREZENTOWALI POLSKĄ SZKOŁĘ IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ TO:

KL.1A – EMILIA KOROLEWSKI

KL.1B – MATYLDA PISKORZ

KL.2 – JULIA NITKOWSKI

KL.3 – JESSICA MARUT

KL.4 – KAMILA PIEKARCZYK

KL.4 – JULIA RYDZEWSKI

GRATULUJEMY !!!

UCZENNICA MATYLDA PISKORZ ZAJĘŁA I MIEJSCE  W KONKURSIE RECYTATORSKIM „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” ,ORGANIZOWANYM PRZEZ POLSKĄ SZKOŁĘ IM. S.K. WYSZYŃSKIEGO, RECYTUJĄC WIERSZ PT. „CO TO JEST POLSKA” – GRATULACJE.

W TYM SAMYM KONKURSIE EMILIA KOROLEWSKI ZDOBYŁA WYRÓŻNIENIE Z WIERSZEM PT. „WSZYSCY KOCHAMY NASZĄ STOLICĘ” – SUPER, SUPER.

UCZENNICA KAMILA PIEKARCZYK ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA W KONKURSIE PLASTYCZNYM ORGANIZOWANYM PRZEZ POLSKĄ SZKOŁĘ IM. TRÓJCY ŚW. PT. „POLSKIE MIEJSCA W CHICAGO I OKOLICACH, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ” – GRATULACJE.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wysoki poziom przygotowania do konkursów. Dziękujemy za wzruszenia, których nam dostarczyli.

Jesteśmy z nich wszyscy bardzo dumni i wróżymy im wiele sukcesów.

Dziękujemy rodzicom naszych uczniów i ich nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczestników do konkursów.

Gratulujemy!!!

Uwaga Klasa 8

- uczniowie przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania

15 marca 2017 - BIERZMOWANIE

6 marca godz.7.00pm - 1  próba

13 marca godz. 7.00pm - 2 próba

(kandydat do Bierzmowania wraz ze świadkiem)

13 marca godz. 6.00pm - spowiedź dla kandydatów

Akcja „Podziel się chlebem”

W związku z przeżywanym rokiem Św. Brata Alberta Chmielowskiego, nasza szkoła przyłącza się do akcji ogłoszonej przez szkołę im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego - zbiórki funduszyny na chleb i odzież dla dzieci z Boliwii i Syberii, którymi opiekują się Siostry Albertynki w swoich domach misyjnych.

Pomoc finansową będziemy zbierać do skarbon które będą w klasach przez najbliższe piątki. Akcja trwa od 1 marca do 10 kwietnia 2017.

(Akcja prowadzona w polonijnych szkolach i parafiach. Do akcji przałączyło  się 17 polonijnych szkóły!).

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę !

Uwaga Klasa 8

- uczniowie przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania

Przyłącz się

-zbieraj z nami BOX TOPS!

Szkoła przystąpiła do akcji  " BOX TOPS".

Zachęcamy całe rodziny do zbierania znanych

nam wszystkim znaczków.

Zarobione pieniądze będą przeznaczone dla uczniów.

Prosimy o przynoszenie już wyciętych znaczków

i przekazanie do wychowawców.

Bardzo dziękujemy.